Достапни линкови

logo-print

Болниците на Хаити им наплаќаат на пациентите


Претставници на Обединетите нации во Хаити соопштија дека имаат информации оти во некои болници на пациентите им се наплаќале лековите кои биле добиени како хуманитарна помош по минатомесечниот катастрофален земјотрес. Обединетите нации упатија предупредување дека таквите болници ќе бидат исклучени од програмата за хуманитарна помош.

XS
SM
MD
LG