Достапни линкови

logo-print

Нимиц на 23 февруари во Скопје


Посредникот на Обединетите нации во спорот за името Метју Нимиц на 23 овој месец доаѓа во Скопје на разговори со македонските власти, потврдија во македонското Министерство за надворешни работи. Медијаторот Нимиц го прифати овој датум што бил предложен од македонската Влада и го потврдил неговото доаѓање во Скопје. Во македонското министерство се надеваат дека наскоро и грчката страна ќе усогласи термин со медијаторот Нимиц за посета на Атина.
XS
SM
MD
LG