Достапни линкови

logo-print

Двајцата загинати војници на НАТО се Британци


Двајцата загинати војници на НАТО во Јужен Авганистан во експлозија на бомба со до британска националност, соопшти британскиот министер за одбрана. Британските биле убиени за време на нивната патрола.Вчера загинаа и двајца шведкси војноици на НАТО . Според Франс пресс годинава загинале вкупно 61 припадник на Алијансата
XS
SM
MD
LG