Достапни линкови

logo-print

Македонска владина делегација во посета на Чешка


Македонска владина делагација во наредните два дена ќе престојува на официјална посета во Република Чешка. Премиерот Никола Груевски ќе се сретне со својот колега Јан Фишер , со чешкиот претседател Вацлав Клаус и уште неколку чешки државни претставници. Според владиното соопштение на средбата ќе се разговара за унапредување на економската соработкана двете земји. Во Прага в среда ќе се одржи македонско – чешки економски форум.
XS
SM
MD
LG