Достапни линкови

logo-print

Судир на два турски авиона на аеродромот во Истамбул


Два авиона на Турските авиолинии се судрија на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул, јави Анадолија. Во иницидентот нема поврдени.
Судирот се случил кога авион, што се подготвувал да полета за Измир. се удрил во задниот дел на друг авион, што стоел паркиран на аеродромот. Во инцидентот и двата авиони имаат претрпено материјална штета.
XS
SM
MD
LG