Достапни линкови

logo-print

Милошоски во Албанија


Министерот за надворешни работи на Република Македонија Антонио Милошоски денеска ќе престојува во еднодневна посета на Албанија. Освен средбата со својот албански колега Илир Мета, тој ќе биде примен и од албанскиот претседател Бамир Топи, претседателот на Собранието Јосефина Топали и од албанскиот премиер Сали Бериша. Тема на средбите, како што се најавува, ќе бидат заедничките цели во делот на евроинтеграциите, продлабочувањето на билатералните односи и регионалната соработка.
XS
SM
MD
LG