Достапни линкови

logo-print

Роберт Гејтс во посета на Франција


Секретарот за одбрана на САД Роберт Гејтс денеска ќе допатува во посета на Франција за да издејствува поддршка за новите санкции против Иран. Гејтс напладне ќе разговара со министерот за одбрана Ерван Морен, а вечер и со францускиот претседател Никола Саркози.
XS
SM
MD
LG