Достапни линкови

logo-print

Украинците денеска избираат Претседетел на државатаПочина набљудувач на украинските претседателски избори. 48-годишниот набљудувач од Партијата на регионите починал на гласачко место во Алушта на Крим. Според првичните резултати човекот умрел од срцев удар.
Според официјалните податоци, речиси половина од Украинците со право на глас излегле на избори до 15 часот.

XS
SM
MD
LG