Достапни линкови

logo-print

Бунтовници убиле двајца во Северен Кавказ


Бунтовници денеска убиле двајца од кои еден полицаец во Ингушетија, дел од северниот кавкаски регион. Полицијата не соопшти повеќе детали за случајот. Последнава недела во северниот дел на Кавказ во слични инциденети загинаа шеф на локална полициска станица, и три други полицајци во Дагестан
XS
SM
MD
LG