Достапни линкови

logo-print

Одложено лансирање на спејс шатл на НАСА


Американската вселенска агенција НАСА денеска го одложи лансирањето на спејс шатлот поради облачното небо над вселенскиот центар Кенеди во Флорида. Aстронаутите требало да полетаат пред зори на 13-дневната мисија за да инсталираат два нови модули на Меѓународната Вселенска Станица. Следната можност за лансирање на леталото е в понеделник.

XS
SM
MD
LG