Достапни линкови

logo-print

Реакции за протестите


Неколку стотици граѓани денеска излегоа на протести во Скопје против планот на Владата за новиот изглед на центарот на градот. Реакциите на владеачката ВМРО ДПМНЕ се дека протестите ги организирал Бранко Црвенковски и го обвинија дека со тоа само сее страв, поделба и омраза.СДСМ по оваа реакција соопштија дека не го организирале протестот и дека како што се вели во соопштението „ кошмарниот сон на Груевски наречен„ Скопје 2014 “ е врв на кичот и невкусот и непотребно трошење на 200 милиони евра“
XS
SM
MD
LG