Достапни линкови

logo-print

Неколку стотици граѓани на протест во Скопје


Неколку стотици граѓани се собраа денеска во Скопје на протест против планот на Владата за новиот изглед на центарот на градот. Една од главните пароли на собирот е сакаме Плоштад на Плоштад, а не цркви и џамии. Вчера реагираше и лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски кој го повика премиерот Никола Груевски за овој план да свика референдум.
XS
SM
MD
LG