Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Тојота се извини за грешката на некои модели


Претседателот на Тојота јаво се извини за проблемите предизвикани со повлекувањето на милиони автомобили, поради безбедносни проблеми. Акио Тојода, внук на основачот на Тојота, на прес конференција изјави дека ќе биде формиран посебен комитет за контрола на квалитетот на автомобилите за да се врати довербата на потрошувачите.
XS
SM
MD
LG