Достапни линкови

logo-print

Шефот на кинеската дипломатија Џиеџи зборуваше во Минхен


Шефот на кинеската дипломатија Јанг Џиеџи во говорот на отворањето на Минхенската Конференција за безбедност изјави дека меѓународната криза околу контроверзната иранска нуклеарна програма ја достигнала клучната фаза. Тој изрази надеж дека Соединетите Држави ке престанат да му продаваат оружје на Тајван. На конференцијата учествуваат 300 преставници а ќе трае до недела.
XS
SM
MD
LG