Достапни линкови

logo-print

Путин со критики до нему блиската Обединета Русија


Рускиот премиер Владимир Путин денеска ја критикуваше Обединета Русија дека мора да најде ефикасни решенија за руските проблеми откако илјадници партиски членови протестираа против владата. Путин иако има улога на преседавач на Обединета Русија не е нејзин член.
XS
SM
MD
LG