Достапни линкови

logo-print

Американци обвинети за киднапирање деца од Хаити


Десет американски државјани се приведени по обидот по разорниот земјотрес на Хаити од земјата да бидат изнесени 33 деца, со обвинение за киднапирање деца и злосторничко здружување, изјави нивниот адвокат Едвин Кок. Тој истакна дека судијата открил доволно докази за да покрене обвинение против Американците кои во петокот беа приведени на границата меѓу Хаити и Доминиканската Република.
XS
SM
MD
LG