Достапни линкови

logo-print

Стуб денеска во посета на Белград


Шефот на финската дипломатија Александер Стуб, во рамките на балканската турнеја, денеска ќе го посети Белград. Разговорите со српското раководство ќе се фокусираат врз ситуацијата во регионот. Вчера во Приштина Стоуб оцени дека Европската Унија би требало посериозно да се занимава со Балканот бидејки земјите од регионот не можат сами да ги решат меѓусебните спорови.
XS
SM
MD
LG