Достапни линкови

logo-print

Уапсен српски неонацист


Германската полиција го уапси српскиот лидер на неонацистичкото движење, Горан Давидовиќ. Српското министертво за внатрешни работи соопшти дека Давидовиќ бил уапсен во јужниот дел на Германија по издадената меѓународна потерница. Давидовиќ побегнал од Србија по изречената едногодиншна затворска казна за ширење на верска , национала и расна омраза.

XS
SM
MD
LG