Достапни линкови

logo-print

Убиен еден од водачите на Ал Каеда во Русија


Руските власти соопштија дека убиле еден од водачите на Ал Каеда, Махмуд Мохамед Шабан во Дагестан. Во сооштението специјалните безбедносни служби наведено е дека биле убиени и двајца соучесници . За време на и операцијата загинал еден полцаец.Водачот Шаабан во соопштението е опишан како еден одо основачите на терористичката мрежа во кавкаскиот регион.
XS
SM
MD
LG