Достапни линкови

logo-print

Грчкиот план за буџетскиот дефицит на оценка во Брисел


Европската комисија денеска ќе даде оценка за ефикасноста на грчкиот план за ограничување на буџетскиот дефицит, кој сега е четири пати над европскиот лимит од три проценти од БДП. Во меѓувреме, грчкиот премиер Јоргос Папандреу изјави дека ќе го продолжи замрзнувањето на платите на државните службеници, кои добиваат по над 2.000 евра месечно.
XS
SM
MD
LG