Достапни линкови

logo-print

Карзаи бара саудиска поддршка за помирување со Талибанците


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска во Ријад ќе се сретне со саудискиот крал Абдула, од кого ќе побара поддршка за понудата за помирување со умерените Талибанци. Карзаи веќе подолго време ја повикува Саудиска Арабија да го употреби своето влијание и да ги убеди талибанските бунтовници да го одложат оружјето.
XS
SM
MD
LG