Достапни линкови

logo-print

Пакистан се сомнева дека американски летала убиле милитанти


Пакистанските власти се сомневаат дека американски беспилотни летала испукале неколку проектили во северозападен Пакистан близу границата со Авганистан. Во нападот, според нив, загинале најмалку десетмина милитанти. Функционерите што ја дадоа оваа информација бараа да останат анонимни.
XS
SM
MD
LG