Достапни линкови

logo-print

Украина протерала руски шпиони


Шефот на украинска разузнавачка служба, Витали Наливајченко соопштува дека Киев протерал четворица Руси поради шпионирање, а еден е притворен под обвинение за шпионажа. Тој рече дека Русите биле уапсени во јужна Украина додека се обидувале да откријат воена тајна.
Шпионската афера ја тресе Украина во пресрет на доаѓањето на новиот руски амбасадор во земјата и вториот круг на престојните претседателски избори .
XS
SM
MD
LG