Достапни линкови

logo-print

Босанската полиција изврши рација во село на вехабисти


Босанската полиција денеска спроведе рација во едно село населено со муслимани од вахабистичката заедница. Рацијата била направена затоа што босанската полиција се сомневала дека во селото Горна Маоца се потикнувало верска , национална и расна омраза , како и поткопување на територијалниот интегритет и уставниот поредок. Во рацијата учествувале 600 - тини полицајци. Горна Маоца е живеалиште на исламистчки борци односно муџахедини кои во војната се бореле на страната на босанските муслимани против Србите и Хрватите.
XS
SM
MD
LG