Достапни линкови

logo-print

Девет ирански демонстранти осудени на смртна казна


Уште девет ирански демонстранти наскоро ќе бидат екзекутирани изјави заменик шефот на иранското судство, Ебрахим Раси за иранските агенции. Раси наведе дека деветмината биле осудени на смрттна казна поради поврзаност со контра- револуционерни групи и биле обвинети дека сакаат да го соборат исламскиот режим. Двајца демонстаранти беа обесени минатата недела за обид да го урнат исламскиот режим
XS
SM
MD
LG