Достапни линкови

logo-print

Карзаи утре во посета на Саудиска Арабија


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи неделава ќе ја посети Саудиска Арабија каде што ќе разговара во врска со неговата идеја за реинтеграција на умерените талибанци. Карзаи се надева дека Саудиска Арабија ќе го искористи своето влијание да ги убеди талибанските бунтовници да го положат оружјето.
XS
SM
MD
LG