Достапни линкови

logo-print

Американски војник загина во Авганистан


Во екплозија на бомба во јужен Авганистан загинал еден американски војник, соопшти НАТО. Тоа е 30-ти американски војник кој настрада во Авганистан од почетокот на оваа година. Жестоки борби се воделе на југот на земјата, каде што била нападната една патрола. По битката биле пронајдени телата на 7-мина бунтовници.
XS
SM
MD
LG