Достапни линкови

logo-print

13 убиени во напад во Мексико


13 млади луѓе се убиени синоќа, откако вооружени напаѓачи пукале во куќа во мексиканското гратче Сиудад Хуарез, на границата со САД. Младинците, од кои дел тинејџери, биле собрани во една куќа да гледаат боксерски натпревар. Во престрелките на нарко-картелите во Сиудад Хуарез лани загинаа повеќе од 2000 луѓе.
XS
SM
MD
LG