Достапни линкови

logo-print

11 мртви во серија бомбашки напади во Ирак


Најмалку 11 луѓе го заубија животот, најголем дел од нив муслимански шиити во серија на бомбашки напади во Багдад во Ирак. Полицијата соопшти дека три од нападите биле изутринава во една шиитска населба, а другите три експлозии се случиле во градот. Нападите се по најавата на законодавците дека ќе преземат акција против корупцијата во набавката на направите за детонирање на бомби од една британска компанија.
XS
SM
MD
LG