Достапни линкови

logo-print

Стопирана медицинската нега во САД на повредените во Хаити


Стопирана е медицинската нега во САД на повредените во земјотресот, што го погоди Хаити на 12 јануари. Американските официјални лица соопштија дека сеуште не е донесена одлука дали повторно ќе започне медицинската евакуација, откако неделава беше стопирана. Градоначалникот на Флорида, Чарли Крист побара од властите да ги поделат обврските околу лечењето на луѓето кои беа сериозно повредени во земјотресот и на кои има треба специјална нега во американските болници.
XS
SM
MD
LG