Достапни линкови

logo-print

Над половина граѓани ја поддржуваат владата во Хрватска


Хрватската влада прв пат по шест години има поддршка од над половина граѓани, според анкетата на агенцијата Пулс. Премиерот на земјата Јадранка Косор е на третото место на листата на најпопуларни политичари во земјата, веднаш зад новиоизбраниот шеф на државата Иво Јосиповиќ и претседателот во заминување Стипе Месиќ. Но владејачката партија Хрватска демократска заедница заостанува зад опозициската Социјалдемократска партија.

XS
SM
MD
LG