Достапни линкови

logo-print

16 мртви во самоубиствен бомбашки напад во Пакистан


Најмалку 16 луѓе го загубија животот во самоубиствен бомбашки напад на воен контролен пункт во северозападен Пакистан. Владините официјални лица соопштија дека еден маж го активирал експлозивот во пошта во градот Чар во покраината Баџаур. Во регионот има стотици екстремисти, кои побегнаа од Авганистан по уривањето на талибанскиот режим во 2001 година.
XS
SM
MD
LG