Достапни линкови

logo-print

Прекин на примирјето во Нигерија


Главната нигеријска милитантна група го прекина тримесечнното примирје и се закани дека ќе врши напади врз нафтоводите во земјата. Движењето за еманципација на Делата Нигер соопшти дека не верува оти владата би можела да ги контролира нафтените ресурси во тој дел на земјата.
XS
SM
MD
LG