Достапни линкови

logo-print

Принудно слетување поради сомневање


Во Соединетите Држави еден патнички авион бил пренасочен откако се појавило сомневање дека едно од имињата на патниците било на американскиот терористички список. Авионот на Континентал ерлајнс за Колумбија бил принуден да слета во Флорида, но повторно полета откако биле расчистени сомневањата во врска со лицето.
XS
SM
MD
LG