Достапни линкови

logo-print

Ромпеј во посета на Прага


Претседателот на Европскиот Совет Херман Ван Ромпеј, во рамките на турнејата низ престолнините на земјите челнки на Европската Унија, денеска ќе ја посети Прага. Предвидени се разговори со чешкиот премиер Јан Фишер како и со претседателот Вацлав Калус. Како што е најавено, главни теми се стратегијата на Унијата за излез од економската криза и борбата против климатските промени.
XS
SM
MD
LG