Достапни линкови

logo-print

На Хаити комеморација за настраданите припадници на ОН


Обединетите Нации одржаа комеморација во главниот град на Хаити, Порт О Пренс за 85-те настрадани мировници во земјотресот од почетокот на месецов. Генералниот секретар на НАТО, Бан Ки Мун дека тој трагичен настан бил негово најтажно искуство во животот. Се проценува дека од земјотресот на Хаити вкупно загинаа околу 170 илјади луѓе, а стотици илјади останаа без своите домови.
XS
SM
MD
LG