Достапни линкови

logo-print

Милошоски се сретна со Клинтон во Лондон


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска се сретна со американскиот државен секретар Хилари Клинтон на маргините на Меѓународната конференција во Лондон посветена на Авганистан. На кусата средба тие разговарале за придонесот на Македонија во ИСАФ Мисијата на НАТО во Авганистан, а размениле и мислења за преговорите на Македонија и на Грција за спорот со името.
XS
SM
MD
LG