Достапни линкови

logo-print

Абас го покани чеченскиот лидер да ја посети Палестина


Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска го покани чеченскиот лидер Рамзан Кадиров да ги посети палетинските територии. Абас денеска се сретна со чеченскиот премиер Одес Баисултанов во Москва. Тие разговарале за можноста Палестина да придонесе во реконструкцијата на Чеченија.
XS
SM
MD
LG