Достапни линкови

logo-print

Јеремиќ ги повика африканските земји да не го признават Косово


Српскиот министер за надворешни работи Вук Јеремиќ денеска ги повика африканските земји да не ја признаваат независноста на Косово. Јеремиќ кој се обрати на годишниот самит на африканската унија во главниот град на Етиопија, Адис Абаба изјави дека признавањето на самостојноста на Косово може да доведе до нестабилност во други мултиетнички региони.

XS
SM
MD
LG