Достапни линкови

logo-print

Јанакиески во посета на Украина


Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески од денеска до сабота ќе престојува во официјална посета на Украина. Тој во Киев ќе се сретне со министрите од земјата со кои ќе разговара за теми поврзани со ресорот со кој раководи, а ќе ја посети и фабриката за производство на автобуси во Лвов, која беше избрана за најповолен понудувач на јавниот оглас за набавка на автобуси за потребите на ЈСП.
XS
SM
MD
LG