Достапни линкови

logo-print

ММФ објави извештај за Србија


Меѓународниот монетарен фонд денеска на својот сајт го објави новиот извештај за Србија во кој соопштуваат дека економијата во земјата постепено ќе се опоравува и тие проценува дека во 2011 ќе се зголеми извозот. Тие сметаат и дека растот на бруто домашниот производ во Србија ќе продолжи во 2012 на нивото кое бил пред кризата.
XS
SM
MD
LG