Достапни линкови

logo-print

Бразилскиот претседател го откажа патувањето во Давос


Бразилските власти соопштија дека претседателот Луиз Инацио Лула Да Силва морал да го откаже учеството на Светскиот Економски Форум во Давос, Швајцарија, откако вчеравечер бил хоспитализиран, поради висок притисок. Претседателот денеска е во добра здравствена состојба, откако вечерта ја поминал во болница во градот Ресифе. Лула на конференцијата во Давос требаше да ја прими наградата за глобално државништво.XS
SM
MD
LG