Достапни линкови

logo-print

ОН со нов главен претставник за Авганистан


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун соопшти дека го наименува шведскиот дипломат Стефан де Мистура за неговиот нов претставник во Авганистан. Тој треба да го замени норвежанецот Каи Еиде на први март годинава. Де Мистура сега е заменик извршен директор на Светската програма за храна, а претходно беше специјален претставник на Обединетите нации за Ирак.
XS
SM
MD
LG