Достапни линкови

logo-print

Пијалак со ликот на Сталин во Русија


Руските медиуми денеска објавија дека во земјата ќе се произведе специјална едиција на пијалак со ликот на поранешниот советски диктатор Јозеф Сталин, по повод одбележувањето на 67 годишнината од победата на Сојузот во Сталинград за време на Втората Светска Војна. Компанијата Беверга која ќе го произведе пијалакот со вкус на лимон соопшти дека не гледа ништо лошо во нивната иницијатива. Сталин кој почина во 1953 година беше одговорен за смртта на милиони жители на Советскиот Сојуз.
XS
SM
MD
LG