Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда одговорна за нападите на хотелите во Багдад


Припадниците на Ал Каеда во Ирак денеска ја преземаа одговорноста за трите самоубиствени бомбашки напади на хотели во Багдад на почетокот на неделава, во кои најмалку 40 луѓе го загубија животот. Групата "Исламска држава во Ирак" претходно соопшти и дека ги организирала серијата напади во главниот град во август, минатата година.
XS
SM
MD
LG