Достапни линкови

logo-print

Словачка ќе испрати 57 војници во Авганистан


Словачките власти соопштија денеска дека ќе испратат дополнителни 57 војнци во Авганистан. Тие ќе бидат стационирани во покраината Кандахар. Законодавците треба да ја одобрат одлуката на властите. Словачка во моментов има 242 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG