Достапни линкови

logo-print

Русија ја ратификува реформата на Европскиот суд во Стразбур


Горниот дом на рускиот парламент денеска го ратификуваше протоколот за реформи на Европскиот суд за човекови права во Стразбур. Русија е последна земја која ја одобри реформата чија цел е да се забрза работата на Судот, кој често носеше одлуки во случаите против Москва, што пак наидуваше на остри руски критики на неговата работа.
XS
SM
MD
LG