Достапни линкови

logo-print

Седвил нов цивилен претставник на НАТО во Авганистан


НАТО денеска го назначи британскиот амбасадор во Кабул за нов цивилен претставник на алијансата во Авганистан. Амбасадорот Марк Седвил ќе работи на подобрување на односите со властите во земјата и со меѓународните организации, како што се Обединетите Нации. Тој ќе му биде соработник и на командантот на силите на алијансата во Авганистан генералот Стенли Меккристал.
XS
SM
MD
LG