Достапни линкови

logo-print

Експлозија во близина на воена база во Авганистан


НАТО силите соопштија денеска дека одекнала експлозија во близина на воената база во главниот град на Авганистан. Потапролот на алијансата, Нико Мелендез објави дека нападот се случил во околината на кампот Феникс во Кабул. Сеуште не се знае дали има жртви во експлозијата, која како што изјави шефот на криминалната истражна единица е предизвикана од автомобил бомба.

XS
SM
MD
LG