Достапни линкови

logo-print

НАТО ќе назначи нов цивилен претставник во Авганистан


НАТО денеска ќе го назначи новиот цивилен претставник во Авганистан, кој ќе му биде соработник на командантот на силите на алијансата во земјата генералот Стенли Меккристал. Дипломатите соопштија дека британскиот амбасадор во Авганистан, Марк Седвил ќе биде назначен на функцијата. Објавата на НАТО е два дена пред конференцијата во Лондон посветена на Авганистан.
XS
SM
MD
LG